Акції в супермаркетах:

Скільки нових магазинів відкрили в Україні у 2020 році

Скільки нових магазинів відкрили в Україні у 2020 році

Відкриття нового магазину Novus. ua-news.liga.net

Здавалося, 2020 рік з пандемією, локдаунами мав би підкосити торгові мережі. Проте, великі компанії точно не залишилися в мінусі, а частина суттєво збільшила свою присутність на українському ринку.

Пропонуємо ознайомитися з кількістю нових магазинів, які протягом складного 2020 року відкрили одні з найбільших мереж з продуктами, косметикою, технікою, одягом, взуттям та аксесуарами в Україні.

Продукти

Пандемія не завадила АТБ відкривати нові магазини. Так, з січня до 22 грудня 2020 року ця мережа запустила в роботу аж 113 нових продуктових маркетів.

Найбільше магазинів АТБ з’явилося в минулому році у Західній Україні (понад 50) та на Київщині (біля 40).

Крім відкриття, мережа провела реконструкцію 53 наявних торгових точок у “чорну” концепцію.

Таким чином, АТБ є лідером українського ринку за кількістю своїх маркетів – загалом налічують близько 1200 магазинів мережі.

Інша велика продуктова мережа Сільпо відкрила 18 супермаркетів і на кінець 2020 року налічувала 272 магазини, в тому числі й чотири Le Silpo.  

Найбільше нових торгових точок відкрили в Києві та околицях, а також Львові й Одесі.

Крім того, мережа реставрувала п’ять своїх супермаркетів. Всі нові магазини Сільпо відкриває в певному тематичному концепті.

Мережа також активно розвивала проекти у форматі shop-in-shop, такі як магазини Offtop by Сільпо (+6) та  кав’ярні Feeltrd (+5).

Щодо інших проектів Fozzy Group (куди входить і Сільпо), то протягом минулого року з’явилося: 

  • 19 нових магазинів Фора, таким чином мережа налічує 262 маркети;
  • 23 магазини Thrash!, мережа загалом має 57 маркетів;
  • 5 торгових точок нової мережі Foody, яка працюватиме у форматі “магазини біля дому".
СільпоНові магазини Сільпо мають свою власну тематику. the-village.com.ua

Крім цих магазинів, наприкінці 2020 року Fozzy Group включала ще 9 гіпермаркетів Fozzy, преміальний маркет Favore, магазини з технікою Ringoo, аптеки Біла ромашка й кілька ресторанів.

Вдвічі збільшилася протягом минулого року мережа магазинів біля дому КОЛО: відкрила 117 нових маркетів, закрила два і на кінець року налічувала 221 торгових об’єктів.

У 2020 році мережа вийшла за межі Києва й околиць, почавши роботу в Одесі.

На кінець минулого року Ашан в Україні налічував 25 магазинів: гіпермаркети, супермаркети, маркети біля дому, точки pick up point. Останні мережа почала розвивати саме у 2020 році, відкривши три магазини такого формату в Києві площею всього 50 м.кв., з асортиментом у 600-2000 найменувань.

Важливим рішенням Ашан став розвиток онлайн-продажів та запуск Ашан Drive.

У кінці 2020 року мережа магазинів Varus (належить компанії Омега) налічувала 102 маркети (19 відкрили і два оновили протягом минулого року). Наразі Varus працює в Київській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях. 

Активно розвиває свою присутність у столиці й навколишніх великих містах мережа Novus, яка у 2020 році відкрила тут 7 нових магазинів. 

Крім того, саме ця мережа викупила 35 супермаркетів австрійської мережі Billa. Всіх їх переведуть під бренд Novus у 2021 році.

Компанія Volwest Group завершила минулий рік, налічуючи 283 магазини. Тільки у 2020 році вона відкрила 26 маркетів Spar та 8 Наш Край.

Косметика і засоби для догляду

Протягом минулого року мережа EVA відкрила 87 нових магазинів, хоча планувала 180. Найбільше нових торгових точок мережі з’явилося у Київській, Харківській, Львівській та Одеській областях. 

EVA не обмежує себе окремими регіонами, тому цьогоріч нові магазини мережі відкрили у кожній області країни. В кінці 2020 року EVA мала аж 1054 маркети.

Значно більше – 129 нових магазинів – у минулому році відкрив Prostor. Все через те, що у травні ця мережа викупила 97 торгових точок Космо. Саме тому на кінець 2020 року під контролем власника Prostor було 426 магазинів.

ProstorНавесні 2020 року Prostor викупив 97 магазинів Космо. forum.klix.ba

Лідер парфумерного ринку України Brocard відкрив три магазини: два у Києві і бутик Brocard Niche Bar у Харкові. У підсумку мережа володіла 98-ма маркетами.

Крім того, саме в минулому році запрацював інтернет-магазин Brocard.ua.

Мережа маркетів з корейськими косметичними засобами ISEI трохи зменшила темпи розвитку у 2020 році. За цей час вона відкрила 5 нових магазинів в Україні (у 2019 році – 16) і оновила 9.

Таким чином, у кінці минулого року працювало 92 торгові об’єкти ISEI.

Ще менш активною минулого року була мережа Yves Rocher, відкривши лише два нові маркети і перенісши один у Києві. Отож, у кінці грудня мережа мала 95 магазинів.

Будматеріали і товари для дому

На кінець 2020 року Leroy Merlin мав в Україні шість маркетів, більшість з яких працює у Києві і тільки один в Одесі. Протягом минулого року відкрили тільки один магазин цієї мережі у столиці площею 4,8 тисяч м.кв. з асортиментом 25 тисяч товарів.

Епіцентр К минулого року запустив сім нових торгових центрів, чотири з яких невеликого формату (площа 4,8-5,5 тисяч м.кв.).

Крім того, компанія почала відкривати свої проекти поза Епіцентр К, таким чином у столичних ТРЦ з’явилися три Галереї Деко та один E.PIC з дитячими товарами.

ЕпіцентрЕпіцентр відкрив сім нових торгових центрів у 2020 році. uabrain.info

Також у 2020 році Епіцентр К відкрив у них брендові магазини зі спорттоварами 4F і TAF.

Аж 15 нових торгових точок в Україні відкрив Jysk у 2020 році. Таким чином, минулий рік мережа закінчила з позначкою 72 магазини у нашій країні.

Компанія Zeebra має сім магазинів з товарами для дому німецького бренду Butlers. У 2020 році вона не відкрила нових торгових точок з цим асортиментом. 

Проте Zeebra запустила магазин дизайнерських аксесуарів не тільки для дому від Pylones. А також бутик Miss Sixty з одягом однойменного італійського бренду.

Техніка

Фокстрот й надалі є лідером серед мереж з технікою в Україні і 2020 рік закінчив з позначкою 162 торгові об’єкти. При цьому, відкрив він тільки один новий магазин, проте реконструював 18.

Натомість Eldorado відкрив аж шість нових маркетів минулого року і налічує 120 магазинів по всій країні.

аллоАЛЛО має 332 торгові об'єкти в Україні. moydomovoy.com

Наприкінці 2020 року рітейлер АЛЛО володів 249 однойменними магазинами, 31 маркетом бренду Mi Store, 52 торговими об’єктами операторів Vodafone, Lifecell, Kyivstar.

Мережа Цитрус протягом минулого року відкрила чотири нові магазини та один сервісний центр. Під кінець 2020 року вона налічувала 62 торгові точки та 11 сервісних центрів.

Шість нових магазинів минулого року відчинила компанія MOYO, п’ять з них у Києві. В кінці 2020 року мережа мала 36 маркетів.

Одяг, взуття та аксесуари

Активною минулого року була турецька мережа одягу LC Waikiki, запустивши п’ять нових магазинів (в тому числі перші у Миколаєві та Сумах). Наразі в Україні працює 39 торгових об’єктів цієї мережі.

Два магазини минулого року відкрила Антошка: один площею 1,2 тисячі м.кв., а інший формату аутлет з одягом та взуттям. Під кінець 2020 року мережа мала 43 магазини.

Mikki\MYplay протягом минулого року поповнився трьома новими магазинами, а два пройшли ребрендинг. Крім того, саме ця мережа стала офіційним представником Carter`s в Україні, відкривши перший корнер бренду у Львові.

Таким чином, в Україні Mikki\MYplay володіє 16 магазинами.

У кінці 2020 року налічувалося 40 магазинів мережі Чудо Острів, п’ять з яких відкрили протягом минулого року.

Intersport, який на правах франшизи розвиває Епіцентр, протягом 2020 року відкрив вісім нових магазинів, серед яких три малого формату площею 150 м.кв. Крім того, Intersport у Чернівцях переформатували в аутлет-центр.

Тому в кінці минулого року ця мережа налічувала 54 магазини.

Під кінець 2020 року компанія Intertop Ukraine володіла 144 магазинами. Тільки у минулому році вона запустила 18 нових, серед яких власне Intertop, а також Timberland, Skechers, Ecco, Geox, Vans і The North Face.

IntertopУ 2020 році Intertop відкрив 18 магазинів. globus.com.ua

Дуже активним був 2020 рік для компанії Укрзолото, яка запустила 59 торгових об’єктів. Тому кінець року мережа зустріла з позначкою 161 магазин. 

Не зважаючи на пандемію, відкривали нові магазини й інші мережі з прикрасами. Для прикладу: 

SOVA запустила 11 нових торгових об’єктів (у кінці 2020 року мережа мала 34 магазини);

Pandora відкрила три нові бутики (на кінець року мала 48 маркетів та інтернет-магазин e-pandora.ua);

Золотий вік відчинив 13 нових магазинів та оновив п’ять (під кінець 2020 року мережа об’єднувала 361 магазин).

Джерело: rau.ua

Рекомендовані статті
Fishka – приємні бонуси від українських магазинів

Універсальна програма лояльності Fishka діє у майже 100 українських магазинах та пунктах надання послуг.

29 грудня 2020 р.
Найпопулярніші маркетплейси України: що можна купити онлайн

Огляд асортименту, умов та особливостей роботи найкращих українських маркетплейсів

18 вересня 2020 р.
IKEA припинить випускати каталог товарів

Каталог з інтер'єрними ідеями видавали з 1951 року

25 грудня 2020 р.