Акції в супермаркетах:


Виберіть країну

Billa йде з України – чому Novus викупив австрійську мережу

21 вересня 2020 р.
Billa йде з України – чому Novus викупив австрійську мережу

Австрійська компанія Billa продала свій бізнес в Україні мережі Novus. Колаж: promokarta.com

Billa – перша австрійська мережа роздрібної торгівлі в Україні зовсім скоро покине український ринок, продавши всі свої активи компанії Novus.

Про компанію Billa

Міжнародний рітейлер Billa з’явився в Україні на початку 2000 року. У перші роки діяльності компанія володіла магазинами в Києві, Харкові та Дніпрі, а протягом 2014 року значно розширилася. В найкращі часи у неї нараховувалося 39 магазинів в 16 містах 9 областей країни. Спеціалізацією компанії була торгівля продовольчими товарами з акцентом на свіжі овочі, фрукти, м’ясо, широкий асортимент хлібобулочних виробів та власне виробництво, в тому числі кулінарія.

Однак з часом кількість магазинів у мережі почала скорочувалася, а у 2017 році компанія вирішила сконцентрувати свою діяльність лише на місті Київ та Київській області.

Чому Billa продається?

Цього року австрійський рітейлер вирішив покинути Україну. За словами експертів найвагомішим важелем стала нестабільна фінансова ситуація Billa. Так, наприклад, виручка за 2019 рік становила близько 2,8 млрд. грн., в той час як прибуток Novus був в 3,5 рази більшим (11,5 млрд. грн). 

Ще однією причиною виходу з українського ринку називають велику конкуренцію, особливо на столичному ринку. Експерти вважають, що аби встояти та розвивати конкурентоспроможну мережу, компанія потребувала оновлення, що означало залучення значних ресурсів, в тому числі фінансових.

Проте Billa не планувала змінювати ні консервативний підхід до операційної діяльності, ні оновлювати слабку локальну команду. Зміна керівництва української філії, на жаль, також не сприяла покращенню ситуації. 

Не бажала мережа підлаштовуватися і під мінливий ринок роздрібної торгівлі. Адже, коли інші впроваджували онлайн-сервіси, послуги доставки тощо, Billa залишалася непохитною у своїх методах та стилі роботи.  

Нова власність компанії Novus

У вересні стало відомо про остаточну угоду щодо купівлі компанією Novus 100% частки супутнього капіталу “Білла-Україна”. Останнє слово залишається за Антимонопольним комітетом, проте причетні до процесу впевнені, що проблем не виникне. 

Обидві компанії зазначають, що наразі вони працюватимуть у звичному режимі. Єдиною відмінністю буде те, що Novus та Billa будуть зобов'язані виконувати свої нові договірні зобов'язання перед партнерами та контрагентами, аби стабільно вести бізнес. Усі деталі угоди буде додатково оголошено згодом.

Нагадаємо, Novus – компанія, яка входить в литовську групу BT Invest та з 2009 року представлена на українському ринку. Зараз в мережі налічується 46 супермаркетів.

До слова, у серпні Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) відкрив мережі Novus кредитну лінію на 100 млн доларів США для будівництва першого в Україні «зеленого» розподільчого центру площею понад 40 000 кв.м. поблизу Києва та відкриття понад 30 нових магазинів по всій країні до кінця 2022 року.

Зазначимо, що переглянути актуальні знижки в різних торгових мережах можна в розділі рекламні каталоги українських супермаркетів.

Рекомендовані статті
Арсен відкрив свій інтернет-магазин

Де і як оформити онлайн замовлення в Арсені та яким чином можна його забрати

14 липня 2020 р.
Найпопулярніші маркетплейси України: що можна купити онлайн

Огляд асортименту, умов та особливостей роботи найкращих українських маркетплейсів

18 вересня 2020 р.
За парковку біля АТБ доведеться платити

Безкоштовно припаркуватися біля супермаркету зможуть тільки клієнти АТБ і лише на одну годину

6 липня 2020 р.