Акції в супермаркетах:

Фуршет на межі банкротства: чи зникне мережа?

Фуршет на межі банкротства: чи зникне мережа?

В найкращі часи мережа Фуршет налічувала 113 магазинів. Фото: 44.ua

Мережа "Фуршет" може зникнути з українського ринку. Суд розглядає справу про банкрутство власника.

Наприкінці січня постачальники мережі "Фуршет" отримали повідомлення про початок процедури банкрутства фірми "Рітейл Центр", яка володіє супермаркетами ритейлера. Про це повідомляє RetailersUA.

Розгляд справи щодо банкрутства компанії "Рітейл Центр" було розпочато Господарським судом Дніпропетровської області 18 січня за позовом фінансової компанії "Фінворк", а всі претензії кредиторів приймаються до 16 лютого 2021 року.

Мережа має великі проблеми з виплатами боргів, адже в реєстрі судових рішень можна знайти десятки позовів від різних постачальників про стягнення заборгованості з "Фуршет" на загальну суму понад 45 млн грн. Крім того, є заборгованість по позикам, які були отримані від різних фінансових організацій.

Нагадаємо, що мережа "Фуршет" – одна з найстаріших на українському ринку. Свою діяльність вона почала у 1998 році з відкриття одного супермаркету в Києві. За короткий термін вона розрослася і здобула велику популярність. За даними аналітичної компанії GfK у 2004 році магазини мережі відвідували чверть мешканців столиці.

Вже у 2006 році під цим брендом працювало 66 торгових точок в Україні та 10 в Молдові, а у 2011 році мережа налічувала 108 супермаркетів.

Протягом 2007-2017 років свою частку в компанії мала компанія Ашан-Україна. Проте через непорозуміння з власниками, французи продали свою частку.

Після кризи 2008 року, у Фуршету накопичилось дуже багато боргів. Значна частина з них була у валюті. Проте власник таки спробував змінити ситуацію. Зокрема, протягом наступних 11 років було реструктуризовано борговий портфель, закрито близько 20% торгових точок "через високі витрати на логістику" та навіть проведено редизайн логотипу з оновленням частини магазинів.

Оновлений магазин ФуршетОновлений магазин Фуршет. Фото: прес-служба Фуршет

Проте це не врятувало мережу. Недостатні темпи інвестицій, провальна робота менеджменту та активна експансія конкурентів, передусім Сільпо та АТБ, зробили свою "чорну" справу.

Якщо на піку популярності в 2013 році "Фуршет" налічувала 113 об'єктів, то станом на лютий 2021 року їх залишилося лише 37 в Україні та 9 в Молдові.

Для порівняння, протягом 2020 року Fozzy Group відкрила 59 магазинів (по 18 Сільпо и Thrash!, а також 23 Фори), АТБ – розширила мережу на 127 точок до рекордної кількості 1201 магазина.

Знаково, що у 2020-му на місці першого супермаркету "Фуршет" на вулиці Ярославскій у Києві відкрився магазин "Сільпо".

Чим завершиться судовий процес і що буде з мережею наразі спрогнозувати важко. Адже за даними одного з позивачів, в грудні 2020 року "Рітейл Центр" змінив директора, зменшив статутний капітал до 1 000 грн та змінив місце реєстрації з Ірпеня на Дніпро. Крім того, на балансі в компанії нема транспортних засобів чи нерухомості. А всі приміщення "Фуршету" використовувалися на правах оренди.

Рекомендовані статті
Перший магазин IKEA в Україні: відома дата і місце відкриття

Магазин IKEA відкриють 1 лютого в київському ТРЦ Blockbuster Mall

29 січня 2021 р.
Скільки нових магазинів відкрили в Україні у 2020 році

АТБ, EVA, Епіцентр, Prostor, Jysk суттєво збільшили свою присутність на українському ринку

13 січня 2021 р.
Дві торгові мережі закрили всі свої магазини на Західній Україні

Мережі супермаркетів "Вопак" та гуртівні "Пакко" закрили всі свої магазини.

21 грудня 2020 р.