Акції в супермаркетах:

Дві торгові мережі закрили всі свої магазини на Західній Україні

Дві торгові мережі закрили всі свої магазини на Західній Україні

На місці супермаркету Вопак у Львові відкрився магазин Рукавичка. Фото: list.in.ua

Мережі Вопак і Пакко закрили всі свої магазини, не розрахувавшись з постачальниками.

Супермаркети "Вопак" та гуртівні "Пакко", які входили до складу одного з найбільших ритейлерів Західної України "Пакко холдинг", остаточно закрили свої двері перед відвідувачами.

Також не функціонують сайти торгових мереж та не відповідають контактні телефони компаній.

Це стало несподіванкою для багатьох постачальників, які тепер вимушені повертати свої кошти через суди.

Зауважимо, що окремі магазини продовжують працювати під вивіскою Вопак. Переважно це торгові точки, які функціонують на правах франчайзингу. Частина з них в Луцьку незабаром проведе ребрендинг і заново відкриється як Spar.

Деякі площі займають конкуренти. Наприклад, у Рівному на місці Вопак вже працює Сільпо, а у Львові щонайменше один з магазинів отримав вивіску Рукавичка.

Причинами цього експерти називають неспроможність мереж достойно конкурувати на ринку без додаткових інвестицій. Особливо на фоні активної експансії на західноукраїнський ринок двох найбільших продуктових ритейлерів – мереж АТБ і Сільпо.

До слова, проблеми з ліквідністю у цих мережах почалися  ще минулого року. Про це, про що свідчать численні судові справи від різних компаній до ТОВ "Гіппо", яка є керуючою компанією продуктових мереж "Вопак" і "Пакко". Загальна сума позовів перевищує 100 мільйонів гривень.

Нагадаємо, компанія Пакко Холдинг розпочала свою діяльність у 1996 році на Волині. Спочатку вона була лише дистриб’ютором певних торгових марок. Проте уже на початку 2000-х відкрила перші власні магазини у форматі Cash&Carry (оптові магазини). Трохи згодом холдинг вийшов і на роздрібний ринок з мережею супермаркетів Вопак.

Весною минулого року мережа Вопак налічувала 56 магазинів, а під вивіскою Пако працювало 14 гуртівень. Хоча ще декілька років тому Пако холдинг об’єднував понад 80 магазинів різного формату у дев’яти українських областях.

Джерело: rau.ua

Рекомендовані статті
Billa йде з України – чому Novus викупив австрійську мережу

Австрійська мережа Billa продає усі свої активи компанії Novus та покидає український ринок.

21 вересня 2020 р.
КОСМО – дбати про себе та рідних просто

Мережа магазинів КОСМО – це тисячі товарів для краси, здоров'я та дому від українських та світових брендів

30 листопада 2020 р.
Сільпо vs Lidl: порівняння цін на продукти в Україні та Польщі

Порівняння вартості овочів, фруктів, круп, молочних продуктів та солодощів в українській мережі Сільпо та польській Lidl

27 листопада 2020 р.