Акції в супермаркетах:

АТБ припиняє співпрацю з великими брендами: які причини

АТБ припиняє співпрацю з великими брендами: які причини

Супермаркет АТБ у Львові. bsg.dp.ua

 

Продукція торгової марки Roshen незабаром зникне з полиць магазинів АТБ. Це вже третій великий бренд, який припиняє співпрацю з українською мережею протягом року.

Як заявило джерело видання LIGA.net, це пов’язано з тим, що сторони не змогли домовитися про умови продовження співпраці на цей рік. Що саме стало причиною – наразі не повідомляється, проте вказано, що це відбулося за взаємною згодою.

Roshen vs АТБ

Наразі клієнти найбільшої української мережі можуть лише купувати товарні залишки Roshen. Поставки нових партій не передбачені.

Як зазначають експерти, такий крок нашкодить обом сторонам. Зокрема, АТБ втратить частину клієнтів, які переорієнтуються на інші торгові точки, а Roshen – досить великий ринок збуту, адже станом на кінець 2021 року в Україні працювало 1316 магазинів АТБ.

Втім представники інших торгових мереж висловили думку, що протягом 1-2 місяців компанії таки дійдуть згоди, інакше у них будуть відчутні грошові втрати.

За неофіційними даними щороку АТБ-маркет продавав продукції Roshen на 2,5 млрд грн. Якщо брати до уваги офіційну звітність мережі (обіг у 2021 році становив 179,8 млрд грн), то втрати становитимуть приблизно 1,4%. Ніби й небагато, але замінити їх за короткий час буде важко.

Coca-Cola vs АТБ

Підставою для цього є подібна ситуація, яка трапилася на початку минулого року, коли в АТБ не змогли домовитись про продовження співпраці з брендом Coca-Cola. Відповідно продукція одного зі світових лідерів виробництва газованих напоїв перестала з'являтися на полицях супермаркетів АТБ.

Українська корпорація навіть почала випускати напої-аналоги під марками The Cola, The Lemon та The Orange. Проте через декілька місяців оригінальна продукція Coca-Cola таки повернулася в АТБ-маркети.

Наша Ряба vs АТБ

Проте були випадки, коли співпрацю не вдалося відновити. Зокрема майже рівно рік тому  з полиць АТБ зникла м'ясна продукція компанії "Миронівський хлібопродукт" (МХП), яка належить бізнесмену Юрію Косюку і виробляє продукцію під брендами «Наша Ряба», «Qualiko», «Легко!», «Бащинський», «Ukrainian Chicken».

За інформацією з інсайдерських джерел, це сталося внаслідок того, що МХП почало відкривати поруч власні магазини М'ясомаркет поруч з супермаркетами АТБ. Оскільки це скорочувало прибутки останньої, то навіть переговори власників компаній не змогли вирішити ситуації.

Разом з тим, в цьому випадку АТБ швидко пристосувалася до ситуації, замінивши "Нашу Рябу" на ТМ "Знатна Курочка", птахокомплексу Дніпровський.

Джерело: LIGA.net

Рекомендовані статті
Покупки стануть дорожчими: скільки коштуватимуть одноразові пакети

Уряд запровадив мінімальні ціни на пластикові пакети з 1 лютого 2022 року

21 грудня 2021 р.
Як зробити онлайн замовлення в АТБ: покрокова інструкція

Особливості процесу створення та отримання замовлення з інтернет-магазину АТБ

14 жовтня 2021 р.
Thrash наступає: конкурент АТБ подвоїть кількість нових дискаунтерів

Протягом 2022 року Fozzy Group планує відкрити понад 60 нових дисконт-магазинів «Thrash! Траш!»

4 січня 2022 р.