Акції в супермаркетах:

Покупки стануть дорожчими: скільки коштуватимуть одноразові пакети

Покупки стануть дорожчими: скільки коштуватимуть одноразові пакети

Кабмін встановив мінімальні ціни на пластикові пакети в Україні. depositphotos.com

Покупці будуть змушені доплачувати щонайменше 2-3 грн за кожний пластиковий пакет, який вони братимуть разом з продуктами в магазині.

Це випливає з рішення Кабінету міністрів України від 20 грудня, яким встановлено мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.

Відповідно до нього, починаючи з 1 лютого 2022 рокупластикові пакети із стінками товщиною понад 50 мкм, які призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг повинні коштувати не менше:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн – пакет з ручками без бокових складок або без ручок, але з боковими складками;
  • 3,00 грн – пакет з боковими складками і ручками.

Варто зауважити, що з 10 грудня 2021 року набрали чинності норми закону “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”, які забороняються безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі, сфері послуг, а також в кафе, закусочних та інших закладах громадського харчування.

Оскільки на той момент уряд не затвердив мінімальних роздрібних ціни на такий вид упакування, то магазини почали їх встановлювати на свій розсуд. Інколи це виглядало як формальний крок – в окремих мережах за пакет просили лише 1 копійку.

Постанова діятиме недовго, адже з 10 березня 2022 року законодавча заборона стане більш жорсткою і в супермаркетах та закладах громадського харчування буде заборонено будь-яке поширення (зокрема і продаж) надтонких (із стінками товщиною менше 15 мкм), тонких (15-50 мкм) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Разом з тим,  до 1 січня 2023 року ці вимоги не поширюються на надтонкі пластикові пакети (до 15 мкм), що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду при умові, що вони використовуються як первинна упаковка.

Водночас немає жодних обмежень на використання біорозкладних пластикових пакетів. Тобто тих, які розкладаються за участю мікроорганізмів на елементи природного походження та відповідають  нормам щодо утилізації способом компостування або біорозкладання.

За задумом чиновників, це сприятиме зменшенню обігу пластикових пакетів та покращенню екологічної ситуації в країні. В якості альтернативи вони пропонують використовувати багаторазові екологічні торбинки.

Зауважимо, що чимало українців з гумором підійшли до нововведень. Зокрема, в соціальних мережах з'явилися фотографії, де покупці пропонують пакувати овочі в одноразові виготовлені з поліетилену рукавички, які не попали під заборону, та пластикові сітки, які схожі на старі радянські "авоськи".

Рекомендовані статті
Онлайн-закупи продуктів: порівняння умов доставки та сервісу українських мереж

Переваги та недоліки купівлі продуктів в інтернет-магазинах Ашан, Сільпо, АТБ та Метро

3 листопада 2021 р.
Bolt Food у Львові: що пропонує сервіс доставки ресторанної їжі

Мінімальна сума замовлення повинна становити 100 гривень

15 листопада 2021 р.
Dark stores у Києві: Cooker доставляє замовлення за 15 хвилин

Сервіс працює щодня і доставляє товари без обмежень ваги та розмірів

11 листопада 2021 р.