Акції в супермаркетах:

Як змінюватимуться ціни на соняшникову олію в Україні

Як змінюватимуться ціни на соняшникову олію в Україні

До кінця червня олія в Україні не буде дорожчати. shutterstock.com

 

Протягом двох наступних місяців ціни на соняшникову олію не змінюватимуться.

Про це повідомляє УНН, з посиланням на директора "Економічного дискусійного клубу" Олега Пендзина.

За словами експерта, подорожчання соняшникової олії в країні зумовлено зростанням вартості рослинних жирів на світових ринках. Згідно з даними Міжнародної організації продовольства ООН, ціна на рослинні олії зросла на 45%, а на зерно – на 38%.

Україна є найбільшим виробником соняшникової олії в світі – щороку вітчизняні підприємства виробляють майже 5 млн тонн цього продукту. При цьому на експорт йде більше 90% з цього обсягу, оскільки внутрішнє споживання становить близько 450-480 тисяч тонн.

"Виробники олії не продаватимуть на внутрішній ринок дешевше, ніж вони продають на зовнішній", – зазначив Пендзин.

Натомість зростання ціни на світовому ринку зумовлене зниженням загального обсягу збору олійних культур та великим попитом Китаю, який прагне збільшити внутрішні продовольчі запаси.

Крім того, свій внесок у ці процеси додали підвищення мінімальної заробітної плати, подорожчання енергоносіїв та зменшення минулого року урожаю соняшнику в Україні.

Разом з тим, експерт прогнозує, що подальшого збільшення цін на олію не буде. Для цього немає економічних підстав. Принаймні, два наступні місяці.

Наприкінці червня буде чіткий прогноз цьогорічного врожаю, що і визначить подальший тренд цін на соняшникову олію.

Також варто враховувати, що будь-які ціни обмежені платоспроможністю і попитом населення. , а він сьогодні в Україні слабкий.

"Тому, я думаю, що ціна рости не буде. Нікуди їй рости, люди вже будуть відмовлятися від покупок соняшникової, що вдарить по внутрішньому ринку", – підсумував експерт.

Зауважимо, що на початку квітня Антимонопольний комітет України вирішив з'ясувати причини зростання роздрібних цін на яйця, цукор і соняшникову олію.

Проте чи вживати якихось заходів до виробників, постачальників або торгових мереж, в АМКУ будуть вирішувати за результатами перевірки. При цьому обіцяють з'ясувати особливості кожного товарного ринку, врахувати коливання цін на міжнародних біржах тощо.

Нагадаємо, щоб купувати за найвигіднішими цінами, необхідно відстежувати акції, знижки та розпродажі в торгових мережах. Зробити це можна переглядаючи рекламні буклети українських супермаркетів.

Рекомендовані статті
Великодній кошик: порівняння цін в АТБ, Ашані, Метро і Сільпо

Середня вартість набору пасхальних продуктів становить майже 950 грн

23 квітня 2021 р.
Товари з АТБ можна замовити через Glovo

Кур'єрська доставка Glovo з супермаркетів АТБ наразі можлива у 29 українських містах

21 квітня 2021 р.
Як зміняться ціни на продукти в Україні цієї весни

До кінця травня вартість "борщового набору" може зрости на 50-60%

19 березня 2021 р.