Акції в супермаркетах:

Lidl змінює пріоритети: як розвиватиметься мережа

Lidl змінює пріоритети: як розвиватиметься мережа

В стаціонарних магазинах Lidl побільшає промислових товарів. newspix.pl

Мережа Lidl вирішила відмовитися у Польщі від послуги click & collect, розширити частку промислових товарів в асортименті своїх магазинів та доставляти їх до пачкоматів.

Послугу click&collect для магазинів Lidl було закрито, незважаючи на тренд запровадження нових електронних рішень серед торгових мереж у Польщі.

Сервіс rezerwuj.lidl.pl  для онлайн замовленнь з самовивозом був запущений в режимі пілотного проекту травні 2020 року, під час першої хвилі пандемії. Протягом року в Познані можна було забронювати свіжі продукти, побутову хімію, косметику та деякі товари щоденного вжитку через Інтернет та забрати їх в стаціонарному магазині  Lidl.

Через пришвидшений запуск, до нового сервісу  Lidl було чимало претензій, переважну більшість яких було виправлено восени. Оновлений проект проіснував чуть більше півроку та був зупинений у першій половині травня 2021 року. Протягом всього часу свого існування він так і не вийшов за межі одного магазину.

Офіційних причин закриття послуги click&collect компанія не повідомила. Проте експерти вказують,  що на таке рішення могли вплинути або незначний інтерес покупців, або невиправдано великі витрати часу працівників, під час яких вони відволікались від інших обов'язків.

Варто зазначити, що на початках Lidl презентував свою послугу як відповідь на потреби часу. При цьому мережа мала на увазі клієнтів, які через турботу про своє здоров'я в час пандемії не хочуть заходити в приміщення магазину.

У цьому контексті зупинка пілотного проекту виглядає виправданою. Проте  Lidl  може втратити набагато більше, адже зараз все більше торгових мереж розвивають різні способи онлайн покупок.

Таким чином,  дисконт-мережі продовжують робити ставку на оптимізацію витрат, невелику кількість товарів та підтримку низького рівня складності операцій. Зокрема, Biedronka, Lidl, Netto та Aldi не мають власних, розроблених та незалежних продуктових інтернет-магазинів навіть після більш ніж року пандемії. Biedronka співпрацює в цьому відношенні з Glovo, інші дискаунтери навіть не мають кур'єрських партнерів.

Однак Lidl у Польщі все ж таки має власний Інтернет-магазин lidl-sklep.pl, через який продаються промислові товари (з доставкою додому), а також платформу Winnica Lidla для бронювання алкоголю онлайн. В останньому випадку оплата та відбір покупок відбувається в стаціонарних магазинах, а доставка додому до клієнта неможлива.

Цікаво, що мережа гіпермаркетів Kaufland (як і Lidl  входить до німецької Grupy Schwarz ) у травні 2020 року також запустила послугу click & collect для своїх польських клієнтів. Станом на сьогодні сервіс click.kaufland.com охоплює 69 магазинів по всій Польщі.

Разом з тим, в Lidl вирішили більше орієнтуватися на непродовольчий асортимент та розробити систему доставки з Інтернет-магазину.

Як стверджують в компанії, до цього їх підштовхують самі клієнти, які все частіше купують в магазинах Lidl саме непродовольчі товари, а не продукти харчування. Зважаючи на такі тенденції, до березня 2022 року мережа планує збільшити асортимент цієї групи товарів в стаціонарних магазинах на 77%.

Непродовольчі товари домінують у пропозиції онлайн-магазину, запущеного Lidl у квітні 2019 року. Спочатку він пропонував близько 500 товарів, тепер його асортимент у чотири рази ширший – він включає понад 2000 товарів у восьми категоріях: мода, дім, дитина, інструменти та авто, кухня, спорт та відпочинок, здоров'я та краса, а також сад.

Мережа повідомляє, що незабаром замовлені в Інтернет-магазині одяг та інші промислові товари, будуть доставлятися до пачкоматів. Деталей нового сервісу наразі не повідомляють.

Рекомендовані статті
Власні марки Biedronka та Lidl – в кого дешевше?

Конкуруючі дисконт-мережі Biedronka та Lidl заохочують купувати товари власних брендів. Проте як відрізняються ціни на них?

9 грудня 2020 р.
Рік пандемії: які торгові марки зайшли, а які покинули польський ринок

Протягом року в Польщі з'явилося десять нових брендів, один з яких український

17 лютого 2021 р.