Акції в супермаркетах:

Cyber Monday: історія виникнення та цікаві факти

Cyber Monday: історія виникнення та цікаві факти

Кіберпонеділок – день величезних знижок в онлайн-магазинах. stock.adobe.com

З самого початку існування Cyber Monday був комфортною альтернативою Black Friday з її шаленством і тиснявою у стаціонарних магазинах.

Чи Кіберпонеділок залишається окремим днем розпродажів, чи він уже злився з Чорною п’ятницею? Поки немає однозначної відповіді. Проте, 2020 рік з COVID-пандемією точно зблизить ці два свята вигідних покупок.

Все ж, поки Black Friday та Cyber Monday остаточно не стали чимось одним, пропонуємо історію та цікаві факти про Кіберпонеділок.

Історія Cyber Monday

Кіберпонеділок, як і Чорна п’ятниця, тісно пов’язані з Днем подяки. У США він припадає на четвер четвертого тижня листопада. Ще у ХІХ столітті цей день став в цій країні національним святом і вихідним.

У 60-х роках ХХ століття у США набули популярності шалені покупки після Дня подяки. Тоді ж цей день назвали Чорна П’ятниця, яка ознаменувала старт різдвяних розпродажів.

На початку двохтисячних з кожним роком зростала популярність онлайн-покупок. Тоді ж помітили, що величезну кількість покупок в мережі здійснювали у понеділок після Чорної п’ятниці.

Виглядало так, що після вихідних багато офісних працівників продовжували свої покупки онлайн. Робили вони це аж у понеділок, оскільки тоді персональний комп’ютер вдома був рідкістю. Для покупок використовували службові комп’ютери.

Уже в 2004 році інтернет-магазини провели перші розпродажі у понеділок після Black Friday.

У 2005 році їм придумали назву – Cyber Monday. Авторами її став ресурс Shop.org, який був відділом Національної федерації роздрібної торгівлі США (National Retail Federation).

Таким чином і народився Cyber Monday.

Цікаві факти про Кіберпонеділок

Cyber Monday відразу ж протиставили Чорній п’ятниці, через головну перевагу – вигідні покупки можна здійснювати без шалених черг на холоді та тисняви у магазинах.

Проте лінія розмежування між Black Friday та Cyber Monday з кожним роком ставала все більш розмитою. Навіть у 2005 році багато інтернет-магазинів почали свої кібер-розпродажі швидше. 

Після офіційного зародження Cyber Monday, між онлайн-платформами почалася боротьба за трафік та покупців. Найперше, це було особливо помітно між такими гігантами як Amazon та Walmart. У 2008 році у цій конкуренції переміг Amazon. Він став сайтом №1 Кіберпонеділка.

кіберпонеділокДо 2013 року в Cyber Monday брали участь в основному магазини з технікою. www.istockphoto.com

У 2009 році багато інтернет-платформ переформатували Cyber Monday у Cyber Week.

Уже в 2010 році витрати в Кіберпонеділок у США сягнути одного більйона доларів.

З самого початку Cyber Monday асоціювали зі знижками на техніку, особливо популярними серед покупців були смартфони. Проте з 2013 року до розпродажів у Кіберпонеділок почали активно приєднюватися онлайн-мережі з одягом.

Відповідно до даних ComScore, у 2019 році на покупки в Cyber Monday американці витратили близько 8 більйонів доларів. 

В цей рік онлайн-закупи робило 83,3 мільйона осіб (для Black Friday 2019 цей показник становив 93,2 мільйони).

Саме тому у 2019 році Кіберпонеділок став другим найпопулярнішим розпродажем у рамках тижня Дня подяки.

Особливості сучасного Cyber Monday

Кіберпонеділок набуває все більшої популярності через доступність гаджетів. 

Крім того, пандемія 2020 року суттєво сприяє інтернет-шопінгу, який значно безпечніший за фізичні покупки. До того ж, не всі стаціонарні магазини можуть повноцінно працювати, через карантинні обмеження.

Саме тому цьогоріч різниця між Black Friday та Cyber Monday стає ще розмитішою.

Наприклад, в Україні знижки Чорної п’ятниці плавно перетікають у Кіберпонеділок. Актуальні пропозиції багатьох українських мереж можна переглянути в акційних каталогах.

В цей же час у Польщі багато стаціонарних магазинів закриті до 28 листопада, а тому Black Friday перейшла в онлайн. Щоб орієнтуватися в святкових розпродажах польських мереж, рекомендуємо переглянути їхні рекламні газетки.

Кіберпонеділок для багатьох означає зручність, адже:

  • необхідні товари можна обрати за допомогою фільтрів на сайті;
  • обрану річ можна покласти у кошик і добре обдумати покупку;
  • за замовлення можна заплатити при отриманні, а отже ще раз подумати над потрібністю покупки та наживо перевірити її якість;
  • перед стартом розпродажів можна переглянути звичні ціни на обраний асортимент, щоб під час Cyber Monday перевірити справжність знижки;
  • э можливысть повернути частину витрачених коштів за допомогою cashback, який пропонують дуже багато онлайн-магазинів, особливо в час розпродажів.


Бажаємо обдуманого і справді вигідного шопінгу в час розпродажів!

Рекомендовані статті
Всесвітній день шопінгу – як купувати з шаленими знижками

Щороку 11 листопада тисячі магазинів світу зустрічають Всесвітній день шопінгу великими акціями та знижками

6 листопада 2020 р.
Чорна П’ятниця – що необхідно знати про день супер знижок

Щорічно розпродажі Чорної П'ятниці стають більш цікавими, поступово переходять в онлайн та тривають все довше.

21 листопада 2020 р.
iPhone 12 – скільки коштують новинки Apple в Україні та Польщі

Огляд характеристик смартфонів Apple iPhone 12 та їхніх цін в магазинах України та Польщі

10 листопада 2020 р.