Акції в супермаркетах:

Чорна П’ятниця – що необхідно знати про день супер знижок

Чорна П’ятниця – що необхідно знати про день супер знижок

Чорна П'ятниця стала справжнім святом для любителів шопінгу. promokarta.com

Чорна П’ятниця – це день, коли люди ладні відкривати лікарняні та брати відгули лише для того, аби встигнути придбати масу товарів із шаленими знижками! Звідки все почалося та чому раз в рік світ поринає у божевілля закупів планетарного масштабу.

Історія Чорної П’ятниці

Як не дивно вперше із Чорною П’ятницею (Black Friday) зіткнулися в США, проте набагато раніше, ніж ми можемо собі уявити.

У середині минулого століття помітили, що в п’ятницю та вихідні після Дня Подяки (який до речі святкується у четвертий четвер листопада) американці дуже охоче скуповують тисячі товарів та приносять небачені прибутки магазинам.

Користуючись закономірністю, власники почали робити знижки, аби заманти ще більше покупців. Одного року любителі шопінгу так завзято бігали за акціями, що ледь не вся Америка застрягла у корках. Саме цю, пекельну для поліції, п’ятницю нарекли чорною, а назва закріпилася до сьогодні.

Black Friday зазвичай припадає на 23-29 листопада, а у деяких штатах США офіційно проголошена вихідним днем.

У 2020 році Чорну П’ятницю "відзначатимуть" 27 листопада.

Щодо магазинів, то знижки на товари часто сягають 50, 80, або навіть 90%. Більшість відкриваються о 5 годині ранку, а чергу люди займають ще з ночі. Деякі навіть облаштовують наметові містечка аби першими вхопити бажані товари. Бійки та сутички заради майже безкоштовних товарів – не рідкість. Неодноразово люди отримували травми та побої, не обходилося і без летальних випадків.

Цього року, вважаючи на пандемію та карантинні обмеження, такого ажіотажу не очікують. Експерти прогнозують, що основний ажіотаж спостерігатиметься на онлайн-платформах. Тож багато магазинів розпочнуть розпродажі раніше, перетворюючи Black Friday на Black Week (Чорний тиждень).

Найпопулярнішими товарами в США, та й у більшості світу, є електронна та побутова техніка, одяг, косметика та різдвяні подарунки.

Чорна П'ятниці та її особливості в Україні та Польщі 

До України ідея Чорної П’ятниці прийшла у 2013 році, тоді під акції підпадали неходові товари та старі колекції одягу та взуття, а знижки варіювалися від 25 до 50%. Ціни на побутову техніку та електроніку знижували лише на 5-20%. 

Дослідження показують, що лише 30% українців користуються можливістю придбати дешевші товари в рамках розпродажів Чорної П’ятниці. При цьому Україна посідає друге місце серед 55 країн у рейтингу Black Friday Global серед найбільших знижок, які в середньому сягають 66%.

Серед українських мереж, шалені знижки покупцям пропонують магазини техніки та електроніки – Алло, Фокстрот, Ельдорадо, MOYO, відомі бренди одягу Jasmine, Intertop, Bonr2Be, Ecco та Mango, косметики Yves-Rocher, Watsons, MakeUp та Eva. В останні роки до них приєднуються і мережі супермаркетів – АТБ, Ашан, Варус. Та це ще далеко не повний список магазинів та мереж де 27.11 можна значно заощадити.

Знижки до Чорної П'ятниці можна зустріти ледь не у кожному магазині країни. Фото: pexels.comЗнижки до Чорної П'ятниці можна зустріти ледь не у кожному магазині країни. Фото: pexels.com

Станом на 2020 рік переважна більшість розпродажів проводиться у інтернет магазинах, хоча великі мережі також не рідко користуються можливістю отримати нових лояльних покупців. Зазвичай, в Україні та Польщі акційні дні продовжують і на вихідні.

До речі, в Польщі Чорна П’ятниця також вже багато років користується популярністю. Список магазинів, які щорічно долучаються до Czarny Piątek (саме так поляки називають це свято знижок), надзвичайно великий. Серед них – Media Markt, RTV euro AGD, MediaExpert, Orange,  Lidl, Kaufland, Intermarche, Douglas, Natura, Super-Pharm, Hebe, Home&You, Wittchen, Zalando, Hula Hop та десятки інших. 

Знижки у польських магазинах також часом досягають навіть 90%. На деяких з них можна також оформити Tax Free, тож покупки будуть ще більш вдалими.

Поради економії від PromoKarta

Незважаючи на вигоди та доступні ціни, варто бути обережним та дотримуватися простих правил:

  • чітко знайте, що плануєте придбати;
  • визначіть бюджет, який готові потратити на покупки;
  • ознайомтеся із цінами напередодні, аби впевнитися, що в Чорну П’ятницю їх дійсно знизили;
  • купуйте лише у перевірених магазинах та у продавців, яким довіряєте;
  • зберігайте усі фіскальні чеки і накладні, та пам'ятайте що відповідно до законодавства, покупець має право обміняти товар належної якості протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо продавець не оголосив більш тривалий термін;
  • не забувайте про здоров’я  та особисту безпеку та дотримуйтеся усіх карантинних норм та правил.

Бажаємо встигнути придбати улюблені товари без передоплат та шахраїв.

Вдалих покупок та приємного користування!

Рекомендовані статті
Всесвітній день шопінгу – як купувати з шаленими знижками

Щороку 11 листопада тисячі магазинів світу зустрічають Всесвітній день шопінгу великими акціями та знижками

6 листопада 2020 р.
Технологія Scan&Go – як витрачати менше часу на покупки

Scan&Go – технологія покупок у смартфоні, яка дозволить пришвидшити покупки та оминати черги на касі

16 листопада 2020 р.
iPhone 12 – скільки коштують новинки Apple в Україні та Польщі

Огляд характеристик смартфонів Apple iPhone 12 та їхніх цін в магазинах України та Польщі

10 листопада 2020 р.